Material Location
The Store
Unit Cost
$0.15
Unit
gram
Equipment
Material Purchase Unit
5 0z jar, $8.05 + $4 s/h $12.05, 28.35 grams per ounce/141.75 per jar, 0.08/gram
Material Unit Purchase Cost
$0.08
Glass frit used for fusion, tier 1 pricing