Material Location
The Store
Unit Cost
$0.20
Unit
gram
Equipment
Material Purchase Unit
5 0z jar, $12.05 + $4 s/h 16.05; 28.35 grams per ounce/141.75 gram per jar; 0.22/gram
Material Unit Purchase Cost
$0.11
Glass frit used for fusion, tier 2 pricing (currently Ruby, Cranberry, Lavendar)