Material Location
The Store
Unit Cost
$0.20
Unit
gram
Equipment
Material Purchase Unit
5 0z jar, $11.50 + $4 s/h , 14 grams per ounce, 0.22/gram
Material Unit Purchase Cost
$22.00
Glass frit used for fusion, tier 2 pricing (currently Ruby, Cranberry, Lavendar)